Tournée Minerale: een maand zonder alcohol
Nieuws

Tournée Minerale: een maand zonder alcohol

Alcohol beïnvloedt je gezondheid, zowel fysiek als mentaal. Het heeft ook impact op je veiligheid en op je gedrag.

  • 15 jan. 2024
  • Gezondheid, Psychosociaal

Februari is in aantocht en dus ook de Tournée Minérale: een maand zonder alcohol. Het is al de 8e editie. Doe jij ook mee dit jaar?

Tournée Minerale

In 2017 sloegen De Druglijn en Stichting tegen Kanker de handen in elkaar: de maand zonder alcohol was geboren. Vanaf het najaar van 2020 zet De Druglijn het initiatief verder.

Vanaf de eerste editie was het enthousiasme voor Tournée Minérale enorm: meer dan 120.000 Belgen schreven zich in. De redenen om mee te doen waren heel uiteenlopend: om te werken aan de gezondheid, om te zien of de uitdaging vol te houden was, om kankeronderzoek te steunen... Dat er goede redenen zijn om een maand geen alcohol te drinken is duidelijk.

Tournée Minérale werd in geen tijd een begrip. In februari 2024 gaat alweer de achtste editie van start. Dit jaar is Cath Luyten het gezicht van de campagne.

Doe jij ook mee?

Meer informatie

Gerelateerde opleidingen

Webinar
Digitale stress en hyperconnectiviteit

Digitale stress en hyperconnectiviteit

  • Psychosociaal, Gezondheid, Vertrouwenspersoon
  • online
  • In Company
  • Eén dag
  • 225
Van preventieadviseur naar SHEQ manager

Van preventieadviseur naar SHEQ manager

  • Milieu, Gezondheid, Veiligheidscultuur, Kwaliteit, Competentieontwikkeling
  • Zebrastraat Gent
  • In Company
  • 3 dagen
  • 980
Ergonomiebeleid op kantoor en in de industrie

Ergonomiebeleid op kantoor en in de industrie

  • Ergonomie, Gezondheid, Wetgeving
  • Zebrastraat Gent
  • In Company
  • 3 dagen
  • 950
Asbest herkennen en voorkomen

Asbest herkennen en voorkomen

  • Bouw, Milieu, Gevaarlijke stoffen, Gezondheid, Wetgeving
  • Officenter Aalst
  • In Company
  • Eén dag
  • 420

Veiligheidsnieuws

Veiligheidsnieuws is hét vakblad voor preventieadviseurs. Het bevat artikels, praktijkcases, nieuwe trends, onderzoeken … Het verschijnt 4 maal per jaar (72 pagina's) in maart, juni, september en december met een oplage van meer dan 8.000 exemplaren (6.500 print en 1.500 digitaal).

Gerelateerde artikels & podcasts

Nieuws

Werkhervatting begint bij de huisarts

Het NCSVG breidt hun reeks fiches voor werkhervatting uit van negen naar twintig. De nieuwe fiches geven de behandelend arts een onderbouwd kader om met de werknemer te bespreken hoe herstel en terugkeer naar werk kunnen samenlopen. Er staat ook een richtcijfer bij: een referentieduur voor werkonderbreking per aandoening.
  • Gezondheid
  • 12 jun. 2026
Nieuws

Bij een ebola-vermoeden, bel je best eerst de regionale gezondheidsautoriteit

Op 16 mei 2026 riep de Wereldgezondheidsorganisatie een internationale noodsituatie voor de volksgezondheid uit voor een ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo en Oeganda, veroorzaakt door de Bundibugyo-stam.
  • Gezondheid
  • 09 jun. 2026

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Schrijf je hieronder in op één of meerdere van onze nieuwsbrieven of verken eerste even onze voorbeelden.

Nieuwsbrief

Het laatste nieuws in de preventiewereld, inclusief tips & tricks, ...

Tweewekelijks

Vacatureflash

Overzicht van de nieuwe vacatures in de preventiewereld

Elke donderdag

Opleidingen

Prenne, opleidingen, provinciale activiteiten, ...

Wekelijks

Starters

Infomail waar we starters wegwijs maken in de preventiewereld

Driemaandelijks