COVID-19 niet langer erkend als beroepsziekte
Nieuws

COVID-19 niet langer erkend als beroepsziekte

Fedris heeft beslist om vanaf 1 maart COVID-19 niet meer als beroepsziekte te erkennen. 

  • 04 mrt. 2024

Fedris heeft beslist om vanaf 1 maart COVID-19 niet meer als beroepsziekte te erkennen. Door vaccinaties en circulatie van het virus is er een collectieve immuniteit ontstaan voor het coronavirus. Dit virus beschouwen we nu als een "normaal" ademhalingsvirus.

Behandelen als griep

Volgens Fedris - het federaal agentschap voor beroepsrisico's - is er op dit moment geen enkele reden meer om COVID-19 anders te behandelen dan griep die niet erkend is als beroepsziekte. Daarom besliste Fedris om vanaf 1 maart COVID-19 niet meer als beroepsziekte te erkennen. Een aanvraag indienen, kan theoretisch nog, maar de kans op een erkenning wordt dan zeer klein aangezien de bewijslast voor de professionele blootstelling bij de aanvrager komt te liggen.

Uiteraard volgt Fedris de epidemiologische situatie op en zal indien nodig op basis van nieuwe beschikbare informatie zijn beleid aanpassen

Meer informatie

COVID-19 niet langer erkend als beroepsziekte

Bron: Fedris

Veiligheidsnieuws

Veiligheidsnieuws is hét vakblad voor preventieadviseurs. Het bevat artikels, praktijkcases, nieuwe trends, onderzoeken … Het verschijnt 4 maal per jaar (72 pagina's) in maart, juni, september en december met een oplage van meer dan 8.000 exemplaren (6.500 print en 1.500 digitaal).

Gerelateerde artikels & podcasts

Nieuws

Cursus voor wie betrapt wordt op gsm-gebruik achter het stuur

De VSV (Vlaamse Stichting Verkeerskunde) en het parket van Oost-Vlaanderen pakken gsm-gebruik achter het stuur aan met een nieuwe leermaatregel. De groepscursus ‘Afleiding achter het stuur’ wordt aangeboden als alternatief voor een minnelijke schikking of dagvaarding.
  • Mobiliteit
  • 07 nov. 2025
Nieuws

Werkhervattingspremie kan voor onbepaalde duur worden aangevraagd

Als een werknemer in invaliditeit het werk deeltijds hervat, heeft een werkgever sinds 1 april 2023 recht op een werkhervattingspremie. Het moet dan gaan om een werkhervatting met toestemming van de adviserend arts. Die mogelijkheid wordt nu voor onbepaalde duur verlengd.
  • Gezondheid
  • 07 nov. 2025

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Schrijf je hieronder in op één of meerdere van onze nieuwsbrieven of verken eerste even onze voorbeelden.

Nieuwsbrief

Het laatste nieuws in de preventiewereld, inclusief tips & tricks, ...

Tweewekelijks

Vacatureflash

Overzicht van de nieuwe vacatures in de preventiewereld

Elke donderdag

Opleidingen

Prenne, opleidingen, provinciale activiteiten, ...

Wekelijks

Starters

Infomail waar we starters wegwijs maken in de preventiewereld

Driemaandelijks