Lancering campagne 'Klopt Da Wel?'
Nieuws

Lancering campagne 'Klopt Da Wel?'

Is alles wat je ziet op sociale media of andere nieuwskanalen wel waar en echt? Check bronnen en feiten zodat je je niet laat vangen door nepnieuws. Stel je altijd de vraag: ‘Klopt da wel?’. Dat is ook de titel van de campagne die gisteren gelanceerd werd voor jongeren. Het moedigt hen aan kritisch te kijken naar online informatie.

  • 03 dec. 2024

Nieuwsberichten verspreiden zich via alle soorten kanalen. Ook op TikTok, Instagram en andere sociale media zien we wat er in de wereld gebeurt. Maar is alles wat je daar ziet echt? Het is onmogelijk om ons af te schermen voor nepnieuws. Maar we kunnen wel kritisch leren omgaan met de informatie die op ons afkomt. Stel jezelf daarom de vraag: “Klopt da wel?”

De campagne richt zich voornamelijk op jongeren en hun wijde omgeving. De jongere zelf maar ook de leerkrachten, ouders en jeugdwerkers. Voor elk van deze doelgroepen zijn er verschillende pakketten samengesteld die de gevaren van fake news en hoe het te herkennen duiden. Je vindt er tips over hoe je leert factchecken, nuttige info rond des- en misinformatie en wat je er tegen kan doen.

Onderzoek toont aan de bijna de helft van de jongeren zich zorgen maakt over nepnieuws. Maar 4 op de 10 jongeren controleert zo goed als nooit of de berichten betrouwbaar zijn.

Lancering campagne

Op 2 december 2024 werd in Deinze de campagne gelanceerd in het bijzijn van de pers, minister Hilde Crevits en influencer Maximiliaan Verheyen. Het is niet toevallig dat de toiletten van school Sint-Theresia werden gekozen. Uit onderzoek blijkt dat het toilet de plek is waar jongeren wel nog moeite doen om berichten te factchecken.

Klopt da wel bij Prebes?

Prebes stelt alles in het werk om leden zo correct mogelijke veiligheidsinformatie te verschaffen. Er zijn diverse kwaliteitscontroles. Voordrachten op de Prennes worden nagelezen door projectvoorzitters, voor Veiligheidsnieuws is er de redactieraad die een uitgebreide screening doet. Foute berichtgeving mag uiteraard altijd aan het coördinatiecentrum gesignaleerd worden zodat er een rechtzetting of nuancering kan gebeuren.

Zeker geen fake news: het programma van Prenne 73 op 13 maart 2025 staat online!

Meer informatie

Bron: VRT NWS, Vlaanderen.be

Gerelateerde opleidingen

Risico's herkennen en voorkomen bij Intern transport

Risico's herkennen en voorkomen bij Intern transport

  • Arbeidsveiligheid
  • Logis Oudsbergen
  • In Company
  • Eén dag
  • 310
Webinar
Octopus sessie: Discriminatie, niet enkel een kwestie van kleur

Octopus sessie: Discriminatie, niet enkel een kwestie van kleur

  • Psychosociaal, Wetgeving, Vertrouwenspersoon
  • online
  • In Company
  • Eén dag
  • 165
Incidentanalyse

Incidentanalyse

  • Arbeidsveiligheid
  • Officenter Aalst
  • In Company
  • 2 dagen
  • 635
Bias en Manipulatie: hoe omgaan met toxisch of manipulatief gedrag!

Bias en Manipulatie: hoe omgaan met toxisch of manipulatief gedrag!

  • Psychosociaal, Vertrouwenspersoon, Competentieontwikkeling
  • Hotel Van der Valk Nazareth
  • In Company
  • Eén dag
  • 420

Gerelateerde evenementen

Werken met derden

Werken met derden

  • Provinciehuis Oost-Vlaanderen
  • Eén dag
Studienamiddag Vertrouwenspersonen

Studienamiddag Vertrouwenspersonen

  • Officenter Leuven
  • Eén dag
Volzet
Collega kom eens kijken: Distributiecentrum Torfs

Collega kom eens kijken: Distributiecentrum Torfs

  • Distributiecentrum Torfs
  • Eén dag
Jong Prebes - Machineveiligheid

Jong Prebes - Machineveiligheid

  • Pattyn Brugge
  • Eén dag

Veiligheidsnieuws

Veiligheidsnieuws is hét vakblad voor preventieadviseurs. Het bevat artikels, praktijkcases, nieuwe trends, onderzoeken … Het verschijnt 4 maal per jaar (72 pagina's) in maart, juni, september en december met een oplage van meer dan 8.000 exemplaren (6.500 print en 1.500 digitaal).

Gerelateerde artikels & podcasts

Nieuws

2 op de 3 werknemers hebben een verhoogde bloeddruk

Ruim twee op de drie Belgische werknemers (67%) hebben een verhoogde bloeddruk; bij een kwart van hen (23%) is de bloeddruk zelfs té hoog en is er dus sprake van hypertensie.
  • Gezondheid
  • 16 mrt. 2026
Nieuws

Nationaal noodplan betreffende de aanpak van een terroristische gijzelneming of terroristische aanslag

Op 14 februari 2026 werd het koninklijk besluit tot vaststelling van het nationaal noodplan betreffende de aanpak van een terroristische gijzelneming of terroristische aanslag, met inbegrip van een terroristische aanslag waarbij chemische, biologische, radiologische of nucleaire agentia, al dan niet gecombineerd met explosieven, worden gebruikt (CBRNe), gepubliceerd.
  • 16 mrt. 2026

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Schrijf je hieronder in op één of meerdere van onze nieuwsbrieven of verken eerste even onze voorbeelden.

Nieuwsbrief

Het laatste nieuws in de preventiewereld, inclusief tips & tricks, ...

Tweewekelijks

Vacatureflash

Overzicht van de nieuwe vacatures in de preventiewereld

Elke donderdag

Opleidingen

Prenne, opleidingen, provinciale activiteiten, ...

Wekelijks

Starters

Infomail waar we starters wegwijs maken in de preventiewereld

Driemaandelijks