Lancering campagne 'Klopt Da Wel?'
Nieuws

Lancering campagne 'Klopt Da Wel?'

Is alles wat je ziet op sociale media of andere nieuwskanalen wel waar en echt? Check bronnen en feiten zodat je je niet laat vangen door nepnieuws. Stel je altijd de vraag: ‘Klopt da wel?’. Dat is ook de titel van de campagne die gisteren gelanceerd werd voor jongeren. Het moedigt hen aan kritisch te kijken naar online informatie.

  • 03 dec. 2024

Nieuwsberichten verspreiden zich via alle soorten kanalen. Ook op TikTok, Instagram en andere sociale media zien we wat er in de wereld gebeurt. Maar is alles wat je daar ziet echt? Het is onmogelijk om ons af te schermen voor nepnieuws. Maar we kunnen wel kritisch leren omgaan met de informatie die op ons afkomt. Stel jezelf daarom de vraag: “Klopt da wel?”

De campagne richt zich voornamelijk op jongeren en hun wijde omgeving. De jongere zelf maar ook de leerkrachten, ouders en jeugdwerkers. Voor elk van deze doelgroepen zijn er verschillende pakketten samengesteld die de gevaren van fake news en hoe het te herkennen duiden. Je vindt er tips over hoe je leert factchecken, nuttige info rond des- en misinformatie en wat je er tegen kan doen.

Onderzoek toont aan de bijna de helft van de jongeren zich zorgen maakt over nepnieuws. Maar 4 op de 10 jongeren controleert zo goed als nooit of de berichten betrouwbaar zijn.

Lancering campagne

Op 2 december 2024 werd in Deinze de campagne gelanceerd in het bijzijn van de pers, minister Hilde Crevits en influencer Maximiliaan Verheyen. Het is niet toevallig dat de toiletten van school Sint-Theresia werden gekozen. Uit onderzoek blijkt dat het toilet de plek is waar jongeren wel nog moeite doen om berichten te factchecken.

Klopt da wel bij Prebes?

Prebes stelt alles in het werk om leden zo correct mogelijke veiligheidsinformatie te verschaffen. Er zijn diverse kwaliteitscontroles. Voordrachten op de Prennes worden nagelezen door projectvoorzitters, voor Veiligheidsnieuws is er de redactieraad die een uitgebreide screening doet. Foute berichtgeving mag uiteraard altijd aan het coördinatiecentrum gesignaleerd worden zodat er een rechtzetting of nuancering kan gebeuren.

Zeker geen fake news: het programma van Prenne 73 op 13 maart 2025 staat online!

Meer informatie

Bron: VRT NWS, Vlaanderen.be

Gerelateerde opleidingen

Webinar
Werken met derden

Werken met derden

  • Veiligheidscultuur, Wetgeving, Arbeidsveiligheid
  • online
  • In Company
  • Eén dag
  • 225
Inzicht in jezelf en de ander voor effectievere samenwerking – Insights Discovery

Inzicht in jezelf en de ander voor effectievere samenwerking – Insights Discovery

  • Psychosociaal, Vertrouwenspersoon, Competentieontwikkeling
  • Officenter Aalst
  • In Company
  • Eén dag
  • 750
Webinar
Supervisie vertrouwenspersonen

Supervisie vertrouwenspersonen

  • Vertrouwenspersoon
  • online
  • In Company
  • Eén dag
  • 145
BA4-BA5 met hoogspanning

BA4-BA5 met hoogspanning

  • Wetgeving, Arbeidsveiligheid
  • Deba Medium Voltage Competence Center
  • In Company
  • 2 dagen
  • 635

Gerelateerde evenementen

Volzet
RA chemische producten

RA chemische producten

  • Vanheede Plastic Recovery
  • Eén dag
AI in preventie: assistent of risico?

AI in preventie: assistent of risico?

  • Provinciehuis Oost-Vlaanderen
  • Eén dag
Bezoek Oosterweelwerf 2026

Bezoek Oosterweelwerf 2026

  • Oosterweelcampus
  • Eén dag
Jong Prebes Café

Jong Prebes Café

  • Agristo Wielsbeke
  • Eén dag

Veiligheidsnieuws

Veiligheidsnieuws is hét vakblad voor preventieadviseurs. Het bevat artikels, praktijkcases, nieuwe trends, onderzoeken … Het verschijnt 4 maal per jaar (72 pagina's) in maart, juni, september en december met een oplage van meer dan 8.000 exemplaren (6.500 print en 1.500 digitaal).

Gerelateerde artikels & podcasts

Nieuws

Nieuwe regels voor Gemeenschappelijke Interne Dienst voor Preventie en Bescherming op het Werk

De regelgeving rond de gemeenschappelijke interne dienst voor preventie en bescherming op het werk (GIDPB) vraagt om actie. Werkgevers die zich vandaag al in zo'n samenwerkingsverband hebben georganiseerd, moeten nagaan of hun dienst onder de nieuwe categorie ‘klein’ of ‘groot’ valt en welke verplichtingen daaruit volgen.
  • 08 mei 2026
Nieuws

Elektrische ongevallen: melding bij en analyse door de FOD Economie

Arbeidsongevallen, ongeacht hun aard of de sectoren waarin ze plaatsvinden, moeten zowel in het kader van de arbeidsongevallenwetgeving als volgens de welzijnswet gemeld en onderzocht worden. Ze hebben echter een andere doelstelling.
  • Elektriciteit
  • 07 mei 2026

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Schrijf je hieronder in op één of meerdere van onze nieuwsbrieven of verken eerste even onze voorbeelden.

Nieuwsbrief

Het laatste nieuws in de preventiewereld, inclusief tips & tricks, ...

Tweewekelijks

Vacatureflash

Overzicht van de nieuwe vacatures in de preventiewereld

Elke donderdag

Opleidingen

Prenne, opleidingen, provinciale activiteiten, ...

Wekelijks

Starters

Infomail waar we starters wegwijs maken in de preventiewereld

Driemaandelijks