Modeldocument jaarverslag interne dienst voor 2024 is beschikbaar
Nieuws

Modeldocument jaarverslag interne dienst voor 2024 is beschikbaar

Het modeldocument voor het jaarverslag van de interne dienst voor preventie en bescherming op het werk (IDPBW) voor het dienstjaar 2024 is beschikbaar op de website van de FOD Werkgelegenheid.

  • 09 jan. 2025

Wettelijke verplichting

Volgens artikel II.1-6, §1, 2°, b van de Codex over het welzijn op het werk is het opstellen van een jaarverslag door de preventieadviseur verplicht. De inhoud wordt gespecificeerd in bijlage II.1-3 van de Codex.

Om dit proces te ondersteunen, biedt de Algemene Directie Toezicht op het Welzijn op het Werk modeldocumenten aan. Deze zijn ontworpen om de administratieve last voor preventieadviseurs te verminderen en ervoor te zorgen dat het verslag voldoet aan de wettelijke vereisten.

Drie beschikbare formulieren

Afhankelijk van de organisatiestructuur kan een werkgever kiezen uit drie formulieren (downloaden kan hier):

  • Formulier A: Voor een werkgever met een interne dienst zonder afdelingen.
  • Formulier B: Voor een werkgever met een interne dienst met afdelingen.
  • Formulier C: Voor een groep werkgevers met een gemeenschappelijke interne dienst.

Hulpmiddelen en praktische tips

Op de website van de FOD Werkgelegenheid staat een verklarende nota met een toelichting per formulier. Deze nota verduidelijkt de verschillende rubrieken en geeft aan voor welk formulier de toelichting van toepassing is. Het is aanbevolen deze nota af te drukken om fouten bij het invullen te vermijden.

De formulieren kunnen elektronisch worden ingevuld. Download het formulier en gebruik de invulvelden of de Tab-toets om door het document te navigeren.

Bewaring en controle

Sinds enkele jaren hoeft het jaarverslag niet meer te worden verzonden naar de toezichthoudende ambtenaren van de Algemene Directie Toezicht op het Welzijn op het Werk. Wel moet het verslag beschikbaar blijven bij de werkgever voor eventuele controles.

Meer informatie

Bron: Edelhart Y. Kempeneers - Attentia, FOD WASO

Gerelateerde opleidingen

BA4-BA5 met hoogspanning - open opleiding - 12u

BA4-BA5 met hoogspanning - open opleiding - 12u

    VCA Intern

    VCA Intern

      Webinar
      Basiscursus preventieadviseur niveau 3

      Basiscursus preventieadviseur niveau 3

      • Veiligheidscultuur, Wetgeving, Arbeidsveiligheid, Kwaliteit, Competentieontwikkeling
      • online
      • In Company
      • 7 dagen
      • 995
      Basiscursus preventieadviseur niveau 3

      Basiscursus preventieadviseur niveau 3

      • Veiligheidscultuur, Wetgeving, Arbeidsveiligheid, Kwaliteit, Competentieontwikkeling
      • Officenter Hasselt
      • In Company
      • 7 dagen
      • 1110

      Gerelateerde evenementen

      Collega kom eens kijken bij HUPPA: toelichting van het volautomatisch magazijn

      Collega kom eens kijken bij HUPPA: toelichting van het volautomatisch magazijn

      • HUPPA
      • Eén dag
      CKEK: PBM's en High Visibility kledij bij Dassy Europe

      CKEK: PBM's en High Visibility kledij bij Dassy Europe

      • Arbeidsveiligheid
      • Dassy Europe
      • Eén dag
      AI in Preventie: van Inzicht naar Impact.

      AI in Preventie: van Inzicht naar Impact.

      • Veiligheidsinstituut AP Hogeschool
      • Eén dag
      Veiligheidsbeleid bij Boels: Een BeNeLux-perspectief

      Veiligheidsbeleid bij Boels: Een BeNeLux-perspectief

      • Boels Gent-Wondelgem
      • Eén dag

      Veiligheidsnieuws

      Veiligheidsnieuws is hét vakblad voor preventieadviseurs. Het bevat artikels, praktijkcases, nieuwe trends, onderzoeken … Het verschijnt 4 maal per jaar (72 pagina's) in maart, juni, september en december met een oplage van meer dan 8.000 exemplaren (6.500 print en 1.500 digitaal).

      Gerelateerde artikels & podcasts

      Nieuws

      Kleinste PFAS-soort veroorzaakt mogelijk vruchtbaarheidsproblemen

      Trifluorazijnzuur (TFA) staat op het punt een geharmoniseerde indeling te krijgen als giftig voor de voortplanting: categorie 1B, met gevarenaanduiding H360fD: "kan het ongeboren kind schaden, wordt ervan verdacht de vruchtbaarheid te schaden".
      • Gevaarlijke stoffen
      • 30 jun. 2026
      Nieuws

      Asbestbedrijven verliezen immuniteit tegenover omwonenden

      De ministerraad keurde op 12 juni een voorontwerp van wet goed dat de immuniteit van asbestbedrijven gedeeltelijk opheft. Wie ziek werd door asbest in de leefomgeving kan voortaan een vergoeding uit het Asbestfonds combineren met een schadeclaim tegen het verantwoordelijke bedrijf.
      • Gevaarlijke stoffen, Gezondheid
      • 29 jun. 2026

      Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

      Schrijf je hieronder in op één of meerdere van onze nieuwsbrieven of verken eerste even onze voorbeelden.

      Nieuwsbrief

      Het laatste nieuws in de preventiewereld, inclusief tips & tricks, ...

      Tweewekelijks

      Vacatureflash

      Overzicht van de nieuwe vacatures in de preventiewereld

      Elke donderdag

      Opleidingen

      Prenne, opleidingen, provinciale activiteiten, ...

      Wekelijks

      Starters

      Infomail waar we starters wegwijs maken in de preventiewereld

      Driemaandelijks