Nieuwjaarsforum van Prebes West-Vlaanderen met een primeur
Nieuws

Nieuwjaarsforum van Prebes West-Vlaanderen met een primeur

Dit jaar vond het traditionele ‘Nieuwjaarsforum’ van Prebes West-Vlaanderen plaats op 21 januari 2025 in de Oude Melkerij.

  • 30 jan. 2025

Nieuwe en te verwachten wetgeving

Na een verzorgd wandelbuffet blikte Sophie Vlieghe, directiehoofd TWW West-Vlaanderen, terug op de nieuwe wetgeving verschenen in 2024 en lichtte ze al een sluier op van wat te verwachten in 2025.

'Vertrouwen zonder Voorschrift’

Langdurige afwezigheid door ziekte blijft toenemen en de klassieke aanpak van controle en wantrouwen schiet tekort. ‘Vertrouwen zonder Voorschrift’ biedt een frisse blik: hoe vertrouwen en samenwerking kunnen leiden tot minder langdurige arbeidsongeschiktheid. Door herstel in vier fasen te ondersteunen, krijgen werkgevers, zorgverleners en preventieadviseurs concrete handvatten om werknemers sneller en duurzaam te re-integreren.

Lode Godderis, CEO bij de externe preventiedienst IDEWE & professor Arbeidsgeneeskunde aan de KU Leuven, toonde ons hoe werken kan bijdragen aan herstel en hoe een cultuur van vertrouwen leidt tot meer tevredenheid en betere resultaten.

Voorstelling Jong Prebes

Prebes wil meer aandacht schenken aan de ‘jonge’ preventieadviseur. Binnen West-Vlaanderen werd daarom recent een nieuw project gelanceerd, Jong Prebes, voor en door jonge preventieadviseurs en ze waren heel enthousiast om zich - in primeur - op het Nieuwjaarsforum voor te stellen.

Meer informatie

Gerelateerde opleidingen

BA4-BA5 met hoogspanning - open opleiding - 12u

BA4-BA5 met hoogspanning - open opleiding - 12u

    VCA Intern

    VCA Intern

      Webinar
      Basiscursus preventieadviseur niveau 3

      Basiscursus preventieadviseur niveau 3

      • Veiligheidscultuur, Wetgeving, Arbeidsveiligheid, Kwaliteit, Competentieontwikkeling
      • online
      • In Company
      • 7 dagen
      • 995
      Basiscursus preventieadviseur niveau 3

      Basiscursus preventieadviseur niveau 3

      • Veiligheidscultuur, Wetgeving, Arbeidsveiligheid, Kwaliteit, Competentieontwikkeling
      • Officenter Hasselt
      • In Company
      • 7 dagen
      • 1110

      Gerelateerde evenementen

      Collega kom eens kijken bij HUPPA: toelichting van het volautomatisch magazijn

      Collega kom eens kijken bij HUPPA: toelichting van het volautomatisch magazijn

      • HUPPA
      • Eén dag
      CKEK: PBM's en High Visibility kledij bij Dassy Europe

      CKEK: PBM's en High Visibility kledij bij Dassy Europe

      • Arbeidsveiligheid
      • Dassy Europe
      • Eén dag
      AI in Preventie: van Inzicht naar Impact.

      AI in Preventie: van Inzicht naar Impact.

      • Veiligheidsinstituut AP Hogeschool
      • Eén dag
      Veiligheidsbeleid bij Boels: Een BeNeLux-perspectief

      Veiligheidsbeleid bij Boels: Een BeNeLux-perspectief

      • Boels Gent-Wondelgem
      • Eén dag

      Veiligheidsnieuws

      Veiligheidsnieuws is hét vakblad voor preventieadviseurs. Het bevat artikels, praktijkcases, nieuwe trends, onderzoeken … Het verschijnt 4 maal per jaar (72 pagina's) in maart, juni, september en december met een oplage van meer dan 8.000 exemplaren (6.500 print en 1.500 digitaal).

      Gerelateerde artikels & podcasts

      Nieuws

      Kleinste PFAS-soort veroorzaakt mogelijk vruchtbaarheidsproblemen

      Trifluorazijnzuur (TFA) staat op het punt een geharmoniseerde indeling te krijgen als giftig voor de voortplanting: categorie 1B, met gevarenaanduiding H360fD: "kan het ongeboren kind schaden, wordt ervan verdacht de vruchtbaarheid te schaden".
      • Gevaarlijke stoffen
      • 30 jun. 2026
      Nieuws

      Asbestbedrijven verliezen immuniteit tegenover omwonenden

      De ministerraad keurde op 12 juni een voorontwerp van wet goed dat de immuniteit van asbestbedrijven gedeeltelijk opheft. Wie ziek werd door asbest in de leefomgeving kan voortaan een vergoeding uit het Asbestfonds combineren met een schadeclaim tegen het verantwoordelijke bedrijf.
      • Gevaarlijke stoffen, Gezondheid
      • 29 jun. 2026

      Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

      Schrijf je hieronder in op één of meerdere van onze nieuwsbrieven of verken eerste even onze voorbeelden.

      Nieuwsbrief

      Het laatste nieuws in de preventiewereld, inclusief tips & tricks, ...

      Tweewekelijks

      Vacatureflash

      Overzicht van de nieuwe vacatures in de preventiewereld

      Elke donderdag

      Opleidingen

      Prenne, opleidingen, provinciale activiteiten, ...

      Wekelijks

      Starters

      Infomail waar we starters wegwijs maken in de preventiewereld

      Driemaandelijks