Nieuwjaarsforum van Prebes West-Vlaanderen met een primeur
Nieuws

Nieuwjaarsforum van Prebes West-Vlaanderen met een primeur

Dit jaar vond het traditionele ‘Nieuwjaarsforum’ van Prebes West-Vlaanderen plaats op 21 januari 2025 in de Oude Melkerij.

  • 30 jan. 2025

Nieuwe en te verwachten wetgeving

Na een verzorgd wandelbuffet blikte Sophie Vlieghe, directiehoofd TWW West-Vlaanderen, terug op de nieuwe wetgeving verschenen in 2024 en lichtte ze al een sluier op van wat te verwachten in 2025.

'Vertrouwen zonder Voorschrift’

Langdurige afwezigheid door ziekte blijft toenemen en de klassieke aanpak van controle en wantrouwen schiet tekort. ‘Vertrouwen zonder Voorschrift’ biedt een frisse blik: hoe vertrouwen en samenwerking kunnen leiden tot minder langdurige arbeidsongeschiktheid. Door herstel in vier fasen te ondersteunen, krijgen werkgevers, zorgverleners en preventieadviseurs concrete handvatten om werknemers sneller en duurzaam te re-integreren.

Lode Godderis, CEO bij de externe preventiedienst IDEWE & professor Arbeidsgeneeskunde aan de KU Leuven, toonde ons hoe werken kan bijdragen aan herstel en hoe een cultuur van vertrouwen leidt tot meer tevredenheid en betere resultaten.

Voorstelling Jong Prebes

Prebes wil meer aandacht schenken aan de ‘jonge’ preventieadviseur. Binnen West-Vlaanderen werd daarom recent een nieuw project gelanceerd, Jong Prebes, voor en door jonge preventieadviseurs en ze waren heel enthousiast om zich - in primeur - op het Nieuwjaarsforum voor te stellen.

Meer informatie

Gerelateerde opleidingen

Je impact vergroten als preventieadviseur (strategische vaardigheden)

Je impact vergroten als preventieadviseur (strategische vaardigheden)

  • Competentieontwikkeling
  • Hotel Van der Valk Nazareth
  • In Company
  • 3 dagen
  • 950
Plannen, voorbereiden en opvolgen van keuringen

Plannen, voorbereiden en opvolgen van keuringen

  • Milieu, Gevaarlijke stoffen, Veiligheidscultuur, Wetgeving, Arbeidsveiligheid
  • Hotel Van der Valk Nazareth
  • In Company
  • Eén dag
  • 285
Incidentanalyse

Incidentanalyse

  • Arbeidsveiligheid
  • Officenter Aalst
  • In Company
  • 2 dagen
  • 635
Basiscursus preventieadviseur niveau 3

Basiscursus preventieadviseur niveau 3

  • Psychosociaal, Ergonomie, Arbeidshygiëne, Gezondheid, Veiligheidscultuur, Wetgeving, Arbeidsveiligheid, Vertrouwenspersoon, Competentieontwikkeling
  • Odisee Hogeschool
  • In Company
  • 7 dagen
  • 1110

Gerelateerde evenementen

Volzet
Nieuwjaarsforum West-Vlaanderen

Nieuwjaarsforum West-Vlaanderen

  • De Oude Melkerij
  • Eén dag
Nieuwjaarsforum Limburg

Nieuwjaarsforum Limburg

  • Provinciehuis Limburg (Boudewijnzaal)
  • Eén dag
Volzet
Collega kom eens kijken bij Delhaize – Distributiecentrum Ninove

Collega kom eens kijken bij Delhaize – Distributiecentrum Ninove

  • Delhaize Distributiecentrum Ninove
  • Eén dag
SAVE THE DATE: Nieuwjaarsforum Oost-Vlaanderen

SAVE THE DATE: Nieuwjaarsforum Oost-Vlaanderen

  • Provinciehuis Oost-Vlaanderen
  • Eén dag

Veiligheidsnieuws

Veiligheidsnieuws is hét vakblad voor preventieadviseurs. Het bevat artikels, praktijkcases, nieuwe trends, onderzoeken … Het verschijnt 4 maal per jaar (72 pagina's) in maart, juni, september en december met een oplage van meer dan 8.000 exemplaren (6.500 print en 1.500 digitaal).

Gerelateerde artikels & podcasts

Nieuws

Wie won de Prebes Award 2025?

Tijdens de Academische Zitting van Prebes op 11 december 2025 werden de Prebes Awards uitgereikt in niveau 1, 2 en 3. Benieuwd wie er in de prijzen viel?
  • 16 dec. 2025
Podcast

Podcastreeks SafetyTalk -aflevering 30: wat is dat nu, nudging in veiligheid?

Nudging in veiligheid is een techniek om veilig gedrag te bevorderen door kleine, onopvallende aanpassingen in de omgeving te doen, zonder mensen te dwingen of te verbieden. Door de "keuzearchitectuur" te veranderen, worden mensen subtiel gestimuleerd om de veiligere keuze te maken.
  • Debat
  • 16 dec. 2025

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Schrijf je hieronder in op één of meerdere van onze nieuwsbrieven of verken eerste even onze voorbeelden.

Nieuwsbrief

Het laatste nieuws in de preventiewereld, inclusief tips & tricks, ...

Tweewekelijks

Vacatureflash

Overzicht van de nieuwe vacatures in de preventiewereld

Elke donderdag

Opleidingen

Prenne, opleidingen, provinciale activiteiten, ...

Wekelijks

Starters

Infomail waar we starters wegwijs maken in de preventiewereld

Driemaandelijks