Erik Smit vervult bij Center Parcs De Vossemeren in Lommel een veelzijdige rol als preventieadviseur, milieucoördinator en HSE-verantwoordelijke. Als milieucoördinator staat hij onder meer in voor verplichte aangiftes van afvalstromen, waterlozingen en andere milieugerelateerde processen.
Erik is allerminst een onbekende binnen de organisatie. Hij startte zijn loopbaan als stagiair op de sportafdeling, groeide vervolgens door tot operations manager en daarna tot manager housekeeping. Uiteindelijk koos hij resoluut voor de functie van preventieadviseur. Dat brede parcours maakt zijn huidige job gemakkelijker: hij kent de werking van het park door en door en begrijpt de noden van verschillende teams.
Duurzaamheid en natuurverbondenheid zitten diep verankerd in de bedrijfscultuur van Center Parcs. Vanaf de onboarding krijgen medewerkers de kernwaarden mee rond innovatie, gastvriendelijkheid en duurzaamheid. Het beleid richt zich niet enkel op het groene karakter van het park, maar ook op energieverbruik, sociale projecten, gastenbeleving en het ondersteunen van lokale producten.
Elke maand worden energiebesprekingen gehouden, waarin zowel quick wins als grote investeringen aan bod komen. Voorbeelden zijn vernieuwde luchtbehandelingskasten en het gebruik van een gasturbine die verschillende parkzones verwarmt.
Center Parcs zet actief in op de Sustainable Development Goals (SDG’s). Vooral sociale inclusie is hierbij belangrijk. Het park biedt kansen aan mensen die progressief terug instromen op de arbeidsmarkt. Zij worden individueel begeleid door medewerkers. Ook werkt het park samen met externe maatwerkbedrijven, wat de maatschappelijke meerwaarde verhoogt zoals de samenwerking met De Biehal in Lommel.
Veiligheid maakt integraal deel uit van hun duurzaamheidsaanpak. Hiervoor ontwikkelde Center Parcs een eigen werknemersapp. Medewerkers vullen dagelijks een digitale veiligheidskaart in, gekoppeld aan een themakalender met vragen over bijvoorbeeld werken op hoogte of energiebeheer. Dit fungeert als een dagelijkse ‘refresh’ van veiligheidskennis en helpt leidinggevenden gerichter bijsturen. Vooral nieuwe medewerkers willen ze zo 'on-board' houden.
De rangerwerking speelt een belangrijke rol in natuureducatie. Rangers begeleiden gasten naar unieke natuurplekken binnen het park en organiseren activiteiten zoals insectenhotels bouwen of voerslingers maken voor wintervogels. Zo groeit bij gasten het besef van het belang van biodiversiteit.
Daarnaast neemt Center Parcs deel aan initiatieven zoals Earth Hour waarbij de lichten in onder andere het zwembad en de Market Dome worden gedoofd en plaatsmaken voor een intiem concert om bewustwording te stimuleren.
Medewerkers kunnen op het park klein elektroafval deponeren in speciale Recupel-containers, zodat ze geen extra rit naar het containerpark moeten maken. Daarnaast worden er rondgangen georganiseerd rond energie en afval. Medewerkers nemen foto’s van foutieve situaties om bewustwording te creëren. De focus ligt hier echter wel op sensibiliseren, niet op bestraffen!
Center Parcs Lommel is al meer dan twintig jaar gecertificeerd volgens ISO 14001 en ISO 50001. Deze milieu- en energiemanagementsystemen worden jaarlijks intern en extern geaudit.
Daarnaast bezit het park het Green Key label, een bekend duurzaamheidskeurmerk in de hospitalitysector. Dit label garandeert gasten dat hun verblijf ecologisch verantwoord verloopt. Elke drie jaar vindt een audit plaats en het niet behalen van KPI’s kan het verlies van het label betekenen.
Het park streeft ernaar om 70% van het afval correct te sorteren. Door de vele internationale gasten is dat echter een uitdaging: sorteersystemen verschillen per land. Visuele sjablonen en iconen moeten helpen bij het correct sorteren. Elke afgekeurde PMD-zak wordt automatisch als restafval behandeld, wat extra kosten veroorzaakt.
Center Parcs verwerkt in totaal 21 afvalstromen, wat wettelijk verplicht is in België. Binnen de eigen medewerkers blijft sensibilisering even belangrijk: thuis lukt sorteren vaak perfect, maar in de kantine blijkt dat moeilijker aldus Erik.
Hoewel het park geen eigen waterzuiveringsinstallatie heeft, beschikken ze wel over een omgekeerde osmose-installatie. Volgens de wet moet er per gast dagelijks 30 liter vers water aan het zwembad worden toegevoegd. Door osmosewater te recupereren, recupereert men tegelijk ook de warmte: het kraantjeswater opwarmen tot de temperatuur van het zwembadwater kost veel meer dan het al warmere osmosewater op gelijke temperatuur te krijgen met het reeds aanwezige zwembadwater. Zo blijft er continu aandacht voor innovatieve, duurzame oplossingen die zowel ecologisch als economisch interessant zijn.
Via deze link kan je de vernoemde ISO-normen nalezen en eventueel aankopen.
Wil je meer te weten komen over de verschillende intiatieven van Center Parcs? Hier herlees je alles over het Green Key label , via deze link kan je nalezen wat Earth Hour is en wat de SDG-doelen precies betekenen. Wil je jezelf inzetten samen met collega's, vrienden of familieleden voor De Warmste Week? Dan kan je in 2026 opnieuw deelnemen aan de Center Parcs Run te Lommel op 13 september.