Asbestfonds gaat voor nieuwe look en website
Nieuws

Asbestfonds gaat voor nieuwe look en website

Het Asbestfonds (AFA) lanceert een nieuwe interactieve website. In het asbesthuis kan je als bezoeker virtueel rondwandelen. Per ruimte ontdek je waar asbest kan voorkomen en wat je in die situatie het best kan doen: zelf voorzichtig aan de slag gaan, beter niets ondernemen of gespecialiseerde hulp inschakelen.

  • 05 feb. 2026
  • Gevaarlijke stoffen

Nadruk op preventie

Met deze nieuwe website wil het Asbestfonds meer nadruk leggen op preventie. Door het publiek beter bewust te maken van de risico’s van asbest wil het AFA bijdragen aan het voorkomen van nieuwe blootstellingen. Uiteraard blijft het Asbestfonds ook slachtoffers van asbest vergoeden en begeleiden.

Veel gebouwen bevatten asbest, zonder dat de bewoners zich daarvan altijd bewust zijn. In de vorige eeuw was België immers een van de grootste verbruikers van asbest per inwoner ter wereld. We moeten vandaag omgaan met een zware erfenis: ongeveer 5 miljoen ton asbesthoudende materialen is nog steeds aanwezig in woningen en collectieve gebouwen.

Niet alleen de website werd vernieuwd, ook het logo van het AFA werd gemoderniseerd. Dit nieuwe ontwerp wil de zichtbaarheid en identiteit van het Asbestfonds versterken.

Meer informatie

Bron: Asbestfonds

Gerelateerde opleidingen

Veilig gedrag

Veilig gedrag

    Veiligheidsmanagement voor leidinggevenden

    Veiligheidsmanagement voor leidinggevenden

      Veiligheidscultuur verbeteren, gedrag blijft de uitdaging

      Veiligheidscultuur verbeteren, gedrag blijft de uitdaging

        Veilig en gezond omgaan met chemische stoffen: een leidraad voor de preventieadviseur

        Veilig en gezond omgaan met chemische stoffen: een leidraad voor de preventieadviseur

        • Milieu, Gevaarlijke stoffen, Wetgeving, Arbeidsveiligheid
        • Zebrastraat
        • In Company
        • 2 dagen
        • 635

        Veiligheidsnieuws

        Veiligheidsnieuws is hét vakblad voor preventieadviseurs. Het bevat artikels, praktijkcases, nieuwe trends, onderzoeken … Het verschijnt 4 maal per jaar (72 pagina's) in maart, juni, september en december met een oplage van meer dan 8.000 exemplaren (6.500 print en 1.500 digitaal).

        Gerelateerde artikels & podcasts

        Nieuws

        Nieuwe REACH-regels voor formaldehyde vanaf 6 augustus 2026

        Formaldehyde staat al jaren onder aandacht vanwege de mogelijke gezondheidseffecten. Om de blootstelling aan deze stof verder te beperken, scherpt de Europese Unie vanaf 6 augustus 2026 de regels aan voor de emissie van formaldehyde uit producten voor binnengebruik.
        • Gevaarlijke stoffen
        • 24 jul. 2026
        Nieuws

        Kleinste PFAS-soort veroorzaakt mogelijk vruchtbaarheidsproblemen

        Trifluorazijnzuur (TFA) staat op het punt een geharmoniseerde indeling te krijgen als giftig voor de voortplanting: categorie 1B, met gevarenaanduiding H360fD: "kan het ongeboren kind schaden, wordt ervan verdacht de vruchtbaarheid te schaden".
        • Gevaarlijke stoffen
        • 30 jun. 2026

        Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

        Schrijf je hieronder in op één of meerdere van onze nieuwsbrieven of verken eerste even onze voorbeelden.

        Nieuwsbrief

        Het laatste nieuws in de preventiewereld, inclusief tips & tricks, ...

        Tweewekelijks

        Vacatureflash

        Overzicht van de nieuwe vacatures in de preventiewereld

        Elke donderdag

        Opleidingen

        Prenne, opleidingen, provinciale activiteiten, ...

        Wekelijks

        Starters

        Infomail waar we starters wegwijs maken in de preventiewereld

        Driemaandelijks