VRT lanceert campagne "Kom van dat gat af"
Nieuws

VRT lanceert campagne "Kom van dat gat af"

Kom van dat gat af. Uit onderzoek blijkt dat de gemiddelde Vlaming soms meer dan 8 uur per dag stilzit en dat 4 op de 5 jongeren de beweegnorm niet haalt. Daarom lanceert VRT een nieuwe campagne, waarbij ze al haar krachten bundelt om iedereen meer te doen bewegen. De toepasselijke naam: "Kom van dat gat af."

  • 18 mrt. 2026
  • Gezondheid

Stilzitten is een groeiend maatschappelijk probleem. De cijfers liegen er niet om: soms zit de Vlaming meer dan 8 uur per dag. En bovendien bewegen mensen te weinig. 4 op de 5 jongeren haalt de beweegnorm niet en 1 op 2 Vlamingen is niet tevreden met zijn fysieke gezondheid.

Stilstaan bij hoeveel we stilzitten is een eerste stap, maar we moeten stappen blijven zetten. Daarom wil VRT heel Vlaanderen een vriendschappelijke schop onder het gat geven met de nieuwe campagne: "Kom van dat gat af."

Bekende ambassadeurs

Ambassadeurs zijn Sporza-journalist en master in de bewegingswetenschappen Maarten Vangramberen, MNM-dj Kawtar Ehlalouch en topsporter en mediapersoonlijkheid Ward Lemmelijn.

Zo zal Ward op zoek gaan naar plekken waar mensen al actief in beweging komen en krijgen zulke initiatieven kans op een heuse "AWard Lemmelijn" met een persoonlijk bezoekje.

Kawtar organiseert een Social Gym waar ze met fitfluencers en sportievelingen zal praten over het plezier van samen bewegen.

Maarten zal dan weer 3 weken lang laten zien dat het niet nodig is om intensief te sporten of je in het zweet te werken om de beweegnorm te halen. "Verpletterend is de stapel redenen om te bewegen", haalt Maarten aan. "De wonderpil bestaat, het is de beweegpil. Alleen weten veel mensen niet hoeveel voordelen bewegen heeft. Een kleine bloemlezing: minder kans op diabetes, minder kans op hart-en vaatziekten, minder kans op angst, depressie en dementie, een betere concentratie, een beter geheugen en een betere slaap. En je hoeft echt niet heel veel te bewegen voor al die voordelen. Je kan er zelfs je biologische leeftijd mee terugdraaien! Dat wil ik heel graag aan iedereen duidelijk maken."

2 april als hoogtepunt

Want dat is het doel van de nieuwe campagne. Met Kom van dat gat af wil VRT tips delen, verhalen brengen en inspireren. De actie focust op alle vormen van beweging: ook de trap nemen of even rechtstaan aan je bureau. VRT neemt de Vlaming op sleeptouw, spoort aan om zijn activiteit te registreren op vrt.be en op donderdag 2 april bereiken alle activiteiten een hoogtepunt! ​

Want op donderdag 2 april zit niemand stil. Die dag worden scholen, bedrijven, vrienden of buren aangemoedigd om een activiteit te organiseren. Van een pingpong-toernooi met collega's tot een leuke avondwandeling met je buren of een fietspool naar school. Bij VRT zijn die dag drie grote activiteiten te volgen: het ​BK Ultimate ​ Stoelendans (Sporza en Studio Brussel), de social gym met Kawtar (MNM) en Loop naar de maan (Ketnet). ​

Komt Vlaanderen van zijn gat?

Met de expertise van Sport Vlaanderen, het Vlaams Instituut Gezond Leven vzw en Departement Zorg maakte VRT de test Zit jij te veel?. Wie de test invult op vrt.be, ontdekt hoe actief hij is en krijgt tips op maat vanuit team Sander Gillis (MNM), Nona Van Braeckel (Studio Brussel), Kawtar Ehlalouch (MNM) of Ward Lemmelijn.

Meer informatie

Bron: VRT NWS, Sporza, Gezond Leven, VerV

Gerelateerde opleidingen

Veilig gedrag

Veilig gedrag

    Veiligheidsmanagement voor leidinggevenden

    Veiligheidsmanagement voor leidinggevenden

      Veiligheidscultuur verbeteren, gedrag blijft de uitdaging

      Veiligheidscultuur verbeteren, gedrag blijft de uitdaging

        Webinar
        Digitale stress en hyperconnectiviteit

        Digitale stress en hyperconnectiviteit

        • Psychosociaal, Gezondheid, Vertrouwenspersoon
        • online
        • In Company
        • Eén dag
        • 225

        Gerelateerde evenementen

        Webinar
        Webinaire pour le secteur de la construction - Résultats des enquêtes sur la coordination sécurités

        Webinaire pour le secteur de la construction - Résultats des enquêtes sur la coordination sécurités

        • Gezondheid, Arbeidsveiligheid
        • Online
        • Eén dag
        Webinar
        Webinar voor de bouwsector - Resultaten van onderzoeken naar veiligheids- en gezondheidscoördinatie

        Webinar voor de bouwsector - Resultaten van onderzoeken naar veiligheids- en gezondheidscoördinatie

        • Gezondheid, Arbeidsveiligheid
        • Online
        • Eén dag

        Veiligheidsnieuws

        Veiligheidsnieuws is hét vakblad voor preventieadviseurs. Het bevat artikels, praktijkcases, nieuwe trends, onderzoeken … Het verschijnt 4 maal per jaar (72 pagina's) in maart, juni, september en december met een oplage van meer dan 8.000 exemplaren (6.500 print en 1.500 digitaal).

        Gerelateerde artikels & podcasts

        Nieuws

        Bescherm jezelf tegen teken, op het werk én daarbuiten

        Werk je vaak buiten in het groen? Of geniet je graag van je pauze in de natuur? Dan is het belangrijk om te weten hoe je een tekenbeet voorkomt en wat je moet doen als je er toch eentje opmerkt. De Gemeenschappelijke Dienst voor Preventie en Bescherming op het werk (GDPB) van het Agentschap Overheidspersoneel en het Departement Zorg geven tips!
        • Gezondheid
        • 24 jul. 2026
        Nieuws

        Beroepsziekten in 2025: Fedris zet belangrijkste cijfers op een rij

        Fedris publiceert zijn statistisch verslag over beroepsziekten voor 2025. Net als elk jaar brengt het verslag een aantal opvallende evoluties en trends in kaart.
        • Gezondheid
        • 22 jul. 2026

        Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

        Schrijf je hieronder in op één of meerdere van onze nieuwsbrieven of verken eerste even onze voorbeelden.

        Nieuwsbrief

        Het laatste nieuws in de preventiewereld, inclusief tips & tricks, ...

        Tweewekelijks

        Vacatureflash

        Overzicht van de nieuwe vacatures in de preventiewereld

        Elke donderdag

        Opleidingen

        Prenne, opleidingen, provinciale activiteiten, ...

        Wekelijks

        Starters

        Infomail waar we starters wegwijs maken in de preventiewereld

        Driemaandelijks