Wat leerden we in het webinar over het nieuwe AREI?
Nieuws

Wat leerden we in het webinar over het nieuwe AREI?

Met 1000 inschrijvingen (volzet!) was het meteen een succes: ons eerste webinar over het nieuwe AREI. Gemist? Herbekijk het webinar!

  • 27 apr. 2020

Met 1000 inschrijvingen (volzet!) was het meteen een succes: ons eerste webinar over het nieuwe AREI. Rudy Van den Bergh, expert ter zake, bracht in een goed gevuld uur de belangrijkste zaken die we moeten kennen over het nieuwe reglement en beantwoordde jullie meest prangende vragen.

In een notendop

Vanaf 1 juni 2020 treedt het nieuwe AREI in voege. De veiligheid van onze elektrische installaties is door de jaren heen sterk verbeterd. Het huidige AREI is verouderd. Het werd regelmatig via verschillende KB’s aangepast. Alle nota’s en wijzigingen zijn nu integraal in dit nieuwe AREI opgenomen. De vernieuwde versie bestaat uit een nieuwe indeling (met concordantietabellen om de omzetting te maken van het oude naar het nieuwe en omgekeerd), deels ook nieuwe terminologie en gewijzigde definities. Rudy maakte ons tijdens het webinar op heldere wijze wegwijs in deze nieuwe versie.

Antwoord op vragen

Tijdens het webinar beantwoordde Rudy onder meer volgende vragen:

  • Is er een overgangsperiode voorzien? Is uitstel mogelijk?
  • Is uitstel van keuringen mogelijk voor huishoudelijke apparaten?
  • Is een nieuwe risicoanalyse vereist?
  • Blijven mijn indienststellingsverslagen geldig?
  • Waar start de machinerichtlijn?

Gemist?

Herbekijk het webinar gratis via de on demand optie.

Volgend webinar

Jawel er is al een nieuw webinar voor jullie op komst! Hou het in de gaten via onze website, social media en nieuwsupdates.

Veiligheidsnieuws

Veiligheidsnieuws is hét vakblad voor preventieadviseurs. Het bevat artikels, praktijkcases, nieuwe trends, onderzoeken … Het verschijnt 4 maal per jaar (72 pagina's) in maart, juni, september en december met een oplage van meer dan 8.000 exemplaren (6.500 print en 1.500 digitaal).

Gerelateerde artikels & podcasts

Nieuws

Ontdek de opleidingen veiligheidskunde en preventieadviseur bij hogeschool UCLL

Of je nu een beginnende professional bent of al jarenlange ervaring hebt, de opleidingen bij onze partner hogeschool UCLL bieden jou de kennis en vaardigheden om een verschil te maken.
  • 03 jul. 2025
Nieuws

Oververhitting van gebouwen beperken met 3 eenvoudige maatregelen

Hittegolven komen steeds vaker voor. Daarom is het essentieel om oververhitting in gebouwen te voorkomen of te verhelpen, zowel voor het comfort van de bewoners als voor hun gezondheid.
  • 02 jul. 2025

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Schrijf je hieronder in op één of meerdere van onze nieuwsbrieven of verken eerste even onze voorbeelden.

Nieuwsbrief

Het laatste nieuws in de preventiewereld, inclusief tips & tricks, ...

Tweewekelijks

Vacatureflash

Overzicht van de nieuwe vacatures in de preventiewereld

Elke donderdag

Opleidingen

Prenne, opleidingen, provinciale activiteiten, ...

Wekelijks

Starters

Infomail waar we starters wegwijs maken in de preventiewereld

Driemaandelijks