Jolien Maes wint VerV ergonomieprijs
Nieuws

Jolien Maes wint VerV ergonomieprijs

De VerV Ergonomieprijs zet elk jaar een ontwerp, eindwerk of project in de kijker. Winnaar van de Ergonomieprijs 2020 was Jolien Maes van Attentia.

  • 23 feb. 2021
  • Ergonomie

De VerV Ergonomieprijs zet elk jaar een ontwerp, eindwerk of project in de kijker. Winnaar van de Ergonomieprijs 2020 was Jolien Maes van Attentia.

In haar eindwerk voor preventieadviseur ergonomie deed ze een 3D houdingsanalyse in een supermarkt om de zinvolheid van jobrotatie te onderzoeken.

De data van de houdingsanalyse werden gevisualiseerd en geïnterpreteerd met de software van Scalefit om de resultaten te kunnen toetsen aan internationale normen.

Om de motivatie voor de jobrotatie te creëren, werkte Jolien een implemenatie uit op basis van de zelfdeterminatietheorie. Hiermee kon ze zowel het publiek als de jury bekoren. Proficiat! Lees meer op de website van VerV

Gerelateerde opleidingen

Veilig gedrag

Veilig gedrag

    Veiligheidsmanagement voor leidinggevenden

    Veiligheidsmanagement voor leidinggevenden

      Veiligheidscultuur verbeteren, gedrag blijft de uitdaging

      Veiligheidscultuur verbeteren, gedrag blijft de uitdaging

        Ergonomiebeleid op kantoor en in de industrie

        Ergonomiebeleid op kantoor en in de industrie

        • Ergonomie, Gezondheid, Wetgeving
        • Zebrastraat Gent
        • In Company
        • 3 dagen
        • 950

        Veiligheidsnieuws

        Veiligheidsnieuws is hét vakblad voor preventieadviseurs. Het bevat artikels, praktijkcases, nieuwe trends, onderzoeken … Het verschijnt 4 maal per jaar (72 pagina's) in maart, juni, september en december met een oplage van meer dan 8.000 exemplaren (6.500 print en 1.500 digitaal).

        Gerelateerde artikels & podcasts

        Nieuws

        9 op 10 bedrijven zijn niet in orde wat betreft de preventie van MSA

        Sinds 25 mei 2024 verplicht een nieuw koninklijk besluit de werkgevers om hun preventiebeleid rond MSA te structureren rond een musculoskeletale risicoanalyse. Dit is geen aanbeveling meer. Het is een wettelijke vereiste.
        • Ergonomie
        • 12 jun. 2026
        Nieuws

        Arbeidsinspectie focust op ergonomie

        Dit voorjaar krijgen bedrijven mogelijk bezoek van de arbeidsinspectie met een heel concrete focus: ergonomie op het werk.
        • Ergonomie
        • 23 mrt. 2026

        Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

        Schrijf je hieronder in op één of meerdere van onze nieuwsbrieven of verken eerste even onze voorbeelden.

        Nieuwsbrief

        Het laatste nieuws in de preventiewereld, inclusief tips & tricks, ...

        Tweewekelijks

        Vacatureflash

        Overzicht van de nieuwe vacatures in de preventiewereld

        Elke donderdag

        Opleidingen

        Prenne, opleidingen, provinciale activiteiten, ...

        Wekelijks

        Starters

        Infomail waar we starters wegwijs maken in de preventiewereld

        Driemaandelijks