Corona: wat met nazicht en keuringen?
Nieuws

Corona: wat met nazicht en keuringen?

Twee belangrijke nota's werden uitgestuurd in verband met controles in COVID-19 tijden in verband met nazicht hef- en hijswerktuigen en aangaande controle elektrische installaties.

  • 20 mrt. 2020
  • Bouw, Gezondheid

Vinçotte deelt twee belangrijke nota's die werden uitgestuurd in verband met controles in COVID-19 tijden: vanuit de FOD WASO in verband met nazicht hef- en hijswerktuigen en vanuit de FOD Economie aangaande controle elektrische installaties.

In verband met het Nazicht van hef- en hijswerktuigen tijdens de Covid 19-crisis

1. Inspecties zijn een gedelegeerde opdracht vanuit de overheid. In de huidige stand van zaken dienen deze inspecties door te gaan.

2. Inspecties aan instelling met verhoogd risico (ziekenhuizen en rusthuizen) moeten worden uitgesteld, tenzij de klant er na onderling overleg uitdrukkelijk om verzoekt.

3. Er is op dit moment geen sprake van een lock down. Technische controles kunnen wel degelijk nog doorgaan, voor zover men de maatregelen die uiteengezet zijn door het crisiscentrum naleeft, in het bijzonder de hygiënemaatregelen en de sociale distantie.

In verband met controle van elektrische installaties tijdens de COVID-19 crisis

In de nota wordt gevraagd om alle noodzakelijke maatregelen te nemen om de risico’s controleactiviteiten te beperken en om alleen de controles uit te voeren, die echt nodig zijn.

In verband met controles van elektrische installaties moeten:

  • de controles naar een latere datum uitgesteld worden, indien deze niet dringend of echt nodig zijn, tenzij de klant er na onderling overleg uitdrukkelijk om verzoekt
  • de controles in ruimten met een verhoogd risico worden uitgesteld, zoals bv. in bewoonde woningen wat betreft de huishoudelijke installaties;
  • alle voorzorgsmaatregelen genomen worden zoals social distancing, het dragen van individuele beschermingsmiddelen, …

Concreet betekent dit voor de residentiële controles van elektrische installaties én liften:

  • met onmiddellijke ingang ALLE residentiële controles in woningen/panden die bewoond zijn, stoppen
  • in een nieuwbouw (die nog NIET bewoond is), een leegstaande woning (ivm verkoop of renovatie), een werfkast,... controles nog steeds kunnen uitgevoerd worden na uitdrukkelijk verzoek én indien het zonder gevaar voor de inspecteurs kan
[bron: Vinçotte]

Gerelateerde opleidingen

Webinar
Werken met derden

Werken met derden

  • Bouw, Veiligheidscultuur, Wetgeving, Arbeidsveiligheid
  • online
  • In Company
  • Eén dag
  • 225
BA4-BA5 met hoogspanning

BA4-BA5 met hoogspanning

  • Bouw, Veiligheidscultuur, Wetgeving, Arbeidsveiligheid
  • Limtec
  • In Company
  • 2 dagen
  • 635
Soorten, beheer en inhoud van Werkvergunningen

Soorten, beheer en inhoud van Werkvergunningen

  • Bouw, Veiligheidscultuur, Wetgeving, Arbeidsveiligheid
  • Officenter Leuven
  • In Company
  • Eén dag
  • 225
BA4-BA5 met hoogspanning

BA4-BA5 met hoogspanning

  • Bouw, Veiligheidscultuur, Wetgeving, Arbeidsveiligheid
  • Deba Medium Voltage Competence Center
  • In Company
  • 2 dagen
  • 635

Veiligheidsnieuws

Veiligheidsnieuws is hét vakblad voor preventieadviseurs. Het bevat artikels, praktijkcases, nieuwe trends, onderzoeken … Het verschijnt 4 maal per jaar (72 pagina's) in maart, juni, september en december met een oplage van meer dan 8.000 exemplaren (6.500 print en 1.500 digitaal).

Gerelateerde artikels & podcasts

Nieuws

Jaarlijkse bliksemactie op bouwplaatsen: valgevaar blijft belangrijkste risico

De Arbeidsinspectie Toezicht op het Welzijn op het Werk heeft op 25 en 26 juni 2026, tijdens de nationale bliksemactie, 116 aannemers op bouwplaatsen geïnspecteerd.
  • Bouw
  • 06 sep. 2026
Nieuws

Hormoongerelateerde gezondheidsklachten bij vrouwen hebben impact op werk

Vier op de vijf werkende vrouwen ervaren hormoongerelateerde gezondheidsklachten. Bij vrouwen die regelmatig klachten hebben, is bovendien een duidelijke samenhang zichtbaar met gezondheid, werkvermogen en verzuim. Dat blijkt uit een verdiepend onderzoek van TNO en CBS in Nederland op basis van de Nationale Enquête Arbeidsomstandigheden (NEA).
  • Gezondheid, Vertrouwenspersoon, Psychosociaal
  • 27 aug. 2026

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Schrijf je hieronder in op één of meerdere van onze nieuwsbrieven of verken eerste even onze voorbeelden.

Nieuwsbrief

Het laatste nieuws in de preventiewereld, inclusief tips & tricks, ...

Tweewekelijks

Vacatureflash

Overzicht van de nieuwe vacatures in de preventiewereld

Elke donderdag

Opleidingen

Prenne, opleidingen, provinciale activiteiten, ...

Wekelijks

Starters

Infomail waar we starters wegwijs maken in de preventiewereld

Driemaandelijks