
Het gaat over meer dan 700 collega’s in totaal. Het is een nauwe samenwerking met de brandweerschool van Vlaams-Brabant (PIVO). In een speciaal ingerichte containertunnel van 120 meter lang werden realistische ‘full scale’ oefeningen uitgevoerd, met inzet van alle voertuigen, brandweerpersoneel en middelen zoals die ook bij een echte tunnelbrand zouden worden ingezet.
De containertunnel op het terrein van het PIVO is speciaal ontworpen om het gedrag van rook, vuur en verkeer in tunnels na te bootsen. De oefeningen simuleren incidenten waarbij niet alleen brandbestrijding centraal staat. “Ook de evacuatie van slachtoffers, de bevelvoering van het commando en zelfs de samenwerking met Hulpverleningszone Waasland worden intensief getraind.
Deze doorgedreven voorbereiding is geen toeval, en vormt eigenlijk het sluitstuk van vele voorgaande oefeningen in binnen- en buitenland. Antwerpen telt vandaag al veel belangrijke verkeerstunnels, maar met de komst van de Oosterweelverbinding komen er nog heel wat bij.
Tijdens Prenne 77 op 26 maart 2025 in Stayen, Sint-Truiden kan je volgende sessies volgens rond brand: "Brand 1 | Brandveiligheid thuis en op het werk", "Brand 2 | Basisbrandpreventie : het evacuatieplan", "Brand 3 | redding in moeilijke situaties"en "Brand 4 | Brandveiligheid schoolgebouwen : S21-204-3 wat is er nieuw?".