Van screening tot actie met WORK-IT: Ook Prebes zet zijn schouders onder werkbaar werk
Nieuws

Van screening tot actie met WORK-IT: Ook Prebes zet zijn schouders onder werkbaar werk

Het project WORK-IT heeft één doel: Werkbaar werk meer op de kaart zetten binnen organisaties. Daarom werd, vanuit Hogeschool PXL Hasselt (Expertisecentrum Zorginnovatie), een digitaal platform met screeningstool én infohub ontwikkeld.

  • 02 feb. 2026

De projectpartners binnen dit project zijn Prebes vzw, Track Abilities, Back-iN, Ter Heide en Sociaal Fonds van de Betonindustrie.

Werkbaar werk meten

Via een korte of lange screening, ingevuld door één of meerdere werknemers, kunnen organisaties de mate van werkbaar werk binnen hun organisatie meten aan de hand van 6 thema’s: Psychologische factoren, fysieke arbeidsomstandigheden, gezondheid, werkcapaciteit, thuissituatie en blijfintentie.

Het resultaat van de screening geeft zowel werknemer (individueel) als werkgever (organisatie) inzicht in zijn sterke punten én aandachtspunten. Via het resultatenrapport vindt er een directe doorverwijzing plaats naar het expertennetwerk. Dit is een informatieplatform waar zowel werkgever als werknemer zich verder kunnen verdiepen in allerhande thema’s rond werkbaar werk. Alle partners die aanwezig zijn binnen dit expertennetwerk, kunnen bovendien ook persoonlijk gecontacteerd worden voor verder advies. Het expertennetwerk kan dus een startpunt zijn voor het opzetten van concrete verbeteracties binnen de organisatie.

Specifieke partners

Een ander onderdeel van het WORK-IT project is een unieke projectsamenwerking die werd opgezet met een aantal specifieke partners, gevestigd doorheen heel Vlaanderen. Elk van deze partners heeft zijn eigen expertise op vlak van werkbaar werk. Ook deze partners – die eveneens kunnen terug gevonden worden op het expertennetwerk - kunnen elk individueel gecontacteerd worden voor advies of samenwerking over werkbaar werk.

Hoe kan jij helpen?

WORK-IT zoekt momenteel 125 organisaties om deel te nemen aan de testfase van dit digitaal platform. Concreet betekent dit dat iedere organisatie de screeningstool uitprobeert binnen een klein of groot team van medewerkers.

In het kader van dit project bieden onze projectpartners Back-iN en Track Abilities aan 12 organisaties eveneens de mogelijkheid tot een gratis bespreking van de screeningsresultaten en plan van aanpak. Geef zeker een seintje indien u hierin interesse zou hebben!

Overtuigd om met WORK-IT aan de slag gaan binnen jouw organisatie? Via deze link Aanmelden heb je rechtstreeks toegang tot de screeningstool. Een stappenplan gidst je doorheen het hele proces.

Heb je toch nog graag meer info? Op maandag 23 februari van 12u tot 13u wordt er een online infosessie georganiseerd. Tijdens deze krijg je een voorstelling van het project en wordt je stap voor stap doorheen de screeningstool gegidst. Inschrijven kan via deze link: Registratie infosessie Screeningstool WORK-IT - februari 2026 - Formulier invullen

Jouw bijdrage zorgt ervoor dat de WORK-IT screeningstool, na afloop van het project, verder doorontwikkeld kan worden voor implementatie binnen heel Vlaanderen!

Voor meer informatie kan je steeds contact opnemen met nastasia.marinus@pxl.be

Dit project wordt gesteund door het Vlaamse Departement Werk, Economie, Wetenschap, Innovatie en Sociale Economie (WEWIS).

Voor meer informatie over het project, de partners uit onze projectsamenwerking, toegang tot de screeningstool en het expertennetwerk, kan je de website www.doehetwerkbaar.be bezoeken.

Meer informatie

Bron: Doe het werkbaar

Gerelateerde opleidingen

Veilig gedrag

Veilig gedrag

    Veiligheidsmanagement voor leidinggevenden

    Veiligheidsmanagement voor leidinggevenden

      Veiligheidscultuur verbeteren, gedrag blijft de uitdaging

      Veiligheidscultuur verbeteren, gedrag blijft de uitdaging

        Webinar
        Basiscursus preventieadviseur niveau 3

        Basiscursus preventieadviseur niveau 3

        • Veiligheidscultuur, Wetgeving, Arbeidsveiligheid, Kwaliteit, Competentieontwikkeling
        • online
        • In Company
        • 7 dagen
        • 995

        Gerelateerde evenementen

        Volzet
        Collega kom eens kijken bij HUPPA: toelichting van het volautomatisch magazijn

        Collega kom eens kijken bij HUPPA: toelichting van het volautomatisch magazijn

        • HUPPA
        • Eén dag
        CKEK: PBM's en High Visibility kledij bij Dassy Europe

        CKEK: PBM's en High Visibility kledij bij Dassy Europe

        • Arbeidsveiligheid
        • Dassy Europe
        • Eén dag
        Volzet
        AI in Preventie: van Inzicht naar Impact.

        AI in Preventie: van Inzicht naar Impact.

        • Veiligheidsinstituut AP Hogeschool
        • Eén dag
        Veiligheidsbeleid bij Boels: Een BeNeLux-perspectief

        Veiligheidsbeleid bij Boels: Een BeNeLux-perspectief

        • Boels Gent-Wondelgem
        • Eén dag

        Veiligheidsnieuws

        Veiligheidsnieuws is hét vakblad voor preventieadviseurs. Het bevat artikels, praktijkcases, nieuwe trends, onderzoeken … Het verschijnt 4 maal per jaar (72 pagina's) in maart, juni, september en december met een oplage van meer dan 8.000 exemplaren (6.500 print en 1.500 digitaal).

        Gerelateerde artikels & podcasts

        Nieuws

        Bescherm jezelf tegen teken, op het werk én daarbuiten

        Werk je vaak buiten in het groen? Of geniet je graag van je pauze in de natuur? Dan is het belangrijk om te weten hoe je een tekenbeet voorkomt en wat je moet doen als je er toch eentje opmerkt. De Gemeenschappelijke Dienst voor Preventie en Bescherming op het werk (GDPB) van het Agentschap Overheidspersoneel en het Departement Zorg geven tips!
        • Gezondheid
        • 24 jul. 2026
        Nieuws

        Nieuwe REACH-regels voor formaldehyde vanaf 6 augustus 2026

        Formaldehyde staat al jaren onder aandacht vanwege de mogelijke gezondheidseffecten. Om de blootstelling aan deze stof verder te beperken, scherpt de Europese Unie vanaf 6 augustus 2026 de regels aan voor de emissie van formaldehyde uit producten voor binnengebruik.
        • Gevaarlijke stoffen
        • 24 jul. 2026

        Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

        Schrijf je hieronder in op één of meerdere van onze nieuwsbrieven of verken eerste even onze voorbeelden.

        Nieuwsbrief

        Het laatste nieuws in de preventiewereld, inclusief tips & tricks, ...

        Tweewekelijks

        Vacatureflash

        Overzicht van de nieuwe vacatures in de preventiewereld

        Elke donderdag

        Opleidingen

        Prenne, opleidingen, provinciale activiteiten, ...

        Wekelijks

        Starters

        Infomail waar we starters wegwijs maken in de preventiewereld

        Driemaandelijks