Verbod op tabaksreclame wordt strenger
Nieuws

Verbod op tabaksreclame wordt strenger

FOD Volksgezondheid meldt dat reclame voor tabaksproducten aan de voorgevels van tabakswinkels en van krantenwinkels die tabak verkopen is, voortaan verboden is. Ook op affiches in dergelijke winkels mag het merk van een tabaksproduct niet langer voorkomen.

  • 06 jul. 2020
  • Gezondheid

FOD Volksgezondheid meldt dat reclame voor tabaksproducten aan de voorgevels van tabakswinkels en van krantenwinkels die tabak verkopen is, voortaan verboden is. Ook op affiches in dergelijke winkels mag het merk van een tabaksproduct niet langer voorkomen.

Wijziging van de wet

Het gaat om een wijziging van de wet op tabaksreclame. Deze wet bepaalt dat het verboden is reclame te voeren voor en te laten sponsoren door tabaksproducten. In hetzelfde artikel werden een aantal uitzonderingen opgesomd. Één uitzondering daarvan wordt nu opgeheven.

Voor e-sigaretten en e-liquides met en zonder nicotine gelden dezelfde richtlijnen als voor de meer traditionele tabaksproducten. E-sigaretten, met en zonder nicotine, vallen onder de categorie van soortgelijke producten. Ook voor deze producten zal reclame op de voorgevel van een tabakswinkel, e-sigarettenspeciaalzaak of een krantenwinkel dus verboden zijn. Hetzelfde verbod zal gelden voor affiches die in bedoelde winkels opgehangen worden.

Inwerkingtreding

De wetswijziging treedt in werking op 1 januari 2021. De betrokken handelaars en fabrikanten hebben dus nog even om zich aan de nieuwe wetgeving aan te passen. De inspectiedienst van de FOD Volksgezondheid zal erop blijven toezien dat de tabaksreclameregels correct worden nageleefd. Overtredingen zijn strafbaar met geldboetes vanaf € 2.000 tot € 800.000.

De wetswijziging treedt in werking op 1 januari 2021.

Wetgeving

  • ‘Wet van 24 januari 1977 betreffende de bescherming van de gezondheid van de gebruikers op het stuk van de voedingsmiddelen en andere produkten’
  • ‘Wet tot wijziging van de wet van 24 januari 1977 betreffende de bescherming van de gezondheid van de gebruikers op het stuk van de voedingsmiddelen en andere produkten, wat de reclame voor producten op basis van tabak betreft’

Meer informatie

[bron: Nieuwsblad, FOD]

Gerelateerde opleidingen

Webinar
Digitale stress en hyperconnectiviteit

Digitale stress en hyperconnectiviteit

  • Psychosociaal, Gezondheid, Competentieontwikkeling
  • Online
  • In Company
  • Eén dag
  • 225
Volzet
Veilig en gezond omgaan met chemische stoffen: een leidraad voor de preventieadviseur

Veilig en gezond omgaan met chemische stoffen: een leidraad voor de preventieadviseur

  • Milieu, Gevaarlijke stoffen, Arbeidshygiëne, Gezondheid, Wetgeving, Arbeidsveiligheid
  • Hotel Van der Valk Nazareth
  • In Company
  • 2 dagen
  • 635
Asbest herkennen en voorkomen

Asbest herkennen en voorkomen

  • Bouw, Gevaarlijke stoffen, Arbeidshygiëne, Gezondheid, Wetgeving, Arbeidsveiligheid
  • Ondernemerscentrum Roeselare
  • In Company
  • Eén dag
  • 420
Ergonomiebeleid op kantoor en in de industrie

Ergonomiebeleid op kantoor en in de industrie

  • Ergonomie, Gezondheid, Wetgeving
  • Hotel Van der Valk Nazareth
  • In Company
  • 3 dagen
  • 950

Veiligheidsnieuws

Veiligheidsnieuws is hét vakblad voor preventieadviseurs. Het bevat artikels, praktijkcases, nieuwe trends, onderzoeken … Het verschijnt 4 maal per jaar (72 pagina's) in maart, juni, september en december met een oplage van meer dan 8.000 exemplaren (6.500 print en 1.500 digitaal).

Gerelateerde artikels & podcasts

Nieuws

Wat doet STEC met ons lichaam en hoe gevaarlijk is de bacterie?

Na woonzorgcentra in Vlaanderen zijn er nu ook meldingen van besmettingen met de STEC-bacterie in een woonzorgcentrum in Jette. Tot nu toe zijn al vijf overlijdens gemeld die gelinkt kunnen worden aan de bacterie. Wat is die STEC-bacterie precies en hoe gevaarlijk is ze?
  • Gezondheid
  • 11 sep. 2025
Nieuws

6 op 10 werknemers heeft overgewicht

Uit het gezondheidsrapport dat IDEWE, een externe dienst voor preventie en bescherming op het werk, in mei 2025 uitbracht, blijkt dat 59 % van de Belgische werknemers overgewicht heeft, een lichte stijging ten opzichte van vorig jaar.
  • Gezondheid
  • 10 sep. 2025

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Schrijf je hieronder in op één of meerdere van onze nieuwsbrieven of verken eerste even onze voorbeelden.

Nieuwsbrief

Het laatste nieuws in de preventiewereld, inclusief tips & tricks, ...

Tweewekelijks

Vacatureflash

Overzicht van de nieuwe vacatures in de preventiewereld

Elke donderdag

Opleidingen

Prenne, opleidingen, provinciale activiteiten, ...

Wekelijks

Starters

Infomail waar we starters wegwijs maken in de preventiewereld

Driemaandelijks