Welkom projectgroep Zorg, bedankt projectgroep VZIP!
Nieuws

Welkom projectgroep Zorg, bedankt projectgroep VZIP!

De projectgroep VZIP gaat voortaan door het leven als de projectgroep Zorg. VZIP stond voor 'verzorgingsinstellingen Prebes' en vertegenwoordigde vooral leden uit ziekenhuizen en thuiszorg. Met de naamsverandering wil de projectgroep Zorg de hedendaagse brede scope van de zorgsector weerspiegelen.

  • 26 mei 2025
  • Gezondheid

Welzijn in een steeds ruimere zorgcontext

Dominic Hermans, preventieadviseur en voorzitter van de projectgroep "VZIP" sinds 2008, verduidelijkt de nieuwe naam: "Onze maatschappij evolueert samen met de noden van de mens. Een gevolg hiervan zijn andere perspectieven m.b.t. welzijn op het werk in de steeds ruimere zorgsector. De zorgsector heeft anno 2025 een brede scope: naast ziekenhuizen, woonzorgcentra ’s en thuiszorg is er nog andere “zorg”, vb. geestelijke gezondheidszorg of vb. jeugdzorg. De nieuwe naam dekt deze lading.

"De zorgsector is enorm uitgebreid en dus ook de uitdagingen voor iedereen die begaan is met welzijn op het werk in de sector zorg" vervolgt Dominic Hermans. Vandaar dat de nieuwe naam "zorg" deze bredere scope ook wil weerspiegelen. Welzijn in de zorgsector is een uitdaging, gezien de sectorcomplexiteit, de beperkte middelen (incl. personeel) en uitdagingen die elkaar steeds sneller opvolgen. Een lerend netwerk voor iedereen begaan met welzijn op het werk, inclusief duurzaamheid (milieu) en inclusiviteit in de sector zorg, is zeer belangrijk om zo leden te inspireren en te ondersteunen.

Door en voor preventieadviseurs, maar vooral met veel passie en zorg voor mensen in de zorg. De trotse voorzitter wil ook de leden van de projectgroep in de bloemetjes zetten voor de fijne samenwerking. Zeker tijdens de Covid-pandemie, bleek wat een hechte groep we zijn en wat we voor elkaar én voor de Prebes-leden kunnen betekenen. "Een dikke dankjewel, dus", besluit Dominic Hermans.

Meer informatie?

  • Contacteer Dominic Hermans via +32 (0) 477 60 86 62 of info@prebes.be

Gerelateerde opleidingen

Ergonomiebeleid op kantoor en in de industrie

Ergonomiebeleid op kantoor en in de industrie

  • Ergonomie, Gezondheid, Wetgeving
  • Hotel Van der Valk Nazareth
  • In Company
  • 3 dagen
  • 950
Verkeerspreventiebeleid

Verkeerspreventiebeleid

  • Gezondheid, Veiligheidscultuur, Mobiliteit, Arbeidsveiligheid
  • Officenter Hasselt
  • In Company
  • Eén dag
  • 325
Train de Trainer - EHBO

Train de Trainer - EHBO

  • Gezondheid, Competentieontwikkeling
  • Officenter Hasselt
  • In Company
  • 3 dagen
  • 660
Basiscursus preventieadviseur niveau 3

Basiscursus preventieadviseur niveau 3

  • Psychosociaal, Ergonomie, Arbeidshygiëne, Gezondheid, Veiligheidscultuur, Wetgeving, Arbeidsveiligheid, Vertrouwenspersoon, Competentieontwikkeling
  • Odisee Hogeschool
  • In Company
  • 7 dagen
  • 1110

Veiligheidsnieuws

Veiligheidsnieuws is hét vakblad voor preventieadviseurs. Het bevat artikels, praktijkcases, nieuwe trends, onderzoeken … Het verschijnt 4 maal per jaar (72 pagina's) in maart, juni, september en december met een oplage van meer dan 8.000 exemplaren (6.500 print en 1.500 digitaal).

Gerelateerde artikels & podcasts

Nieuws

Van zomer- naar winteruur: zo hou je je slaap op peil

De klok draait volgend weekend een uurtje terug. Heerlijk, denk je misschien — een extra uur slaap! Maar voor velen raakt het slaapritme er net even van in de war. Geen zorgen: met een paar eenvoudige gewoontes slaap je snel weer als een roos.
  • Gezondheid
  • 23 okt. 2025
Nieuws

Groep langdurig zieken blijft groter worden

Er zijn opnieuw meer langdurig zieken in ons land. Dat blijkt uit een analyse van Securex. Vooral deeltijdse werknemers zijn kwetsbaarder voor langdurige uitval, net als vrouwen. "Zij nemen vaak meer zorgtaken op", klinkt het. "Minder werkuren staan niet per se gelijk aan minder stress."
  • Gezondheid
  • 23 okt. 2025

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Schrijf je hieronder in op één of meerdere van onze nieuwsbrieven of verken eerste even onze voorbeelden.

Nieuwsbrief

Het laatste nieuws in de preventiewereld, inclusief tips & tricks, ...

Tweewekelijks

Vacatureflash

Overzicht van de nieuwe vacatures in de preventiewereld

Elke donderdag

Opleidingen

Prenne, opleidingen, provinciale activiteiten, ...

Wekelijks

Starters

Infomail waar we starters wegwijs maken in de preventiewereld

Driemaandelijks